Корисні статті
Особливо для батьків

Аплікація для дітей

Аплікація – це один із найулюбленіших видів творчості наших діточок. Тут малюку надається повна свобода – він може вирізати, малювати, наклеювати та складати композиції.

 
Для аплікації можна використовувати шматочки кольорового паперу, фольги, картону, тканини, практично все, що завгодно.
Такі заняття розвивають дрібну моторику рук, привчають малят бути уважними, акуратними, послідовними (спочатку намалювали контур, вирізали деталі, потім наклеїли їх на основу), навчають правильно тримати ножиці й користуватися клеєм.
 
Діти молодшого віку найчастіше роблять аплікації з паперу. Це простий матеріал, який краще за інші підходить для знайомства маляти із цим видом декоративно-прикладного мистецтва.
 
Аплікацією можна займатися з дітьми, починаючи із самого раннього віку. Спочатку маля може просто наклеювати шматочки кольорового паперу або картону на заздалегідь підготовлений малюнок.
Через деякий час дитину варто навчити основним технікам вирізання. Наприклад, скласти папір у кілька шарів, щоб вирізати однакові деталі або нарізати краї паперу дрібними смужками й злегка загнути - тоді Ви отримаєте ефект об'ємності при наклеюванні. Уважно стежте за малюком і не залишайте його наодинці з ножицями або клеєм. Після того, як дитина навчиться користуватися ножицями, можна їй довірити вирізати необхідні деталі аплікації, компонувати кольори і фактури. 
 
Ключові поради:
1. Вирізайте великі за розміром деталі. Маленькі фігурки будуть прилипати до пальчиків, їх буде важко перевертати. 
2. Коли дитина буде наносити клей на поверхню деталі, допоможіть їй притримати фігуру; стежте, щоб вона рухала рукою паралельно робочій поверхні.
3. Якщо в маляти не виходить наносити клей на фігури, або йому це просто не подобається, власноруч нанесіть клей ПВА на основу, а дитині запропонуйте розкласти фігурки так, як їй подобається.
 
 
Ідеї для аплікацій:
1. Абстрактна аплікація або прості картини
Наріжте з кольорового двостороннього паперу різні фігури й покажіть, як їх приклеювати на картон або альбомний аркуш.
З геометричних фігур можна створити прекрасну абстрактну картину. Можна обіграти її, запропонувавши зробити «ковдру» для улюбленої ляльки, квіткову галявину (основа - зелений картон, на який наклеюються квіти, вирізані з кольорового паперу), зоряне небо (основа - темно-синій/чорний картон, фігурки - більші й маленькі зірочки, планети, ракети), снігопад (основа - блакитний картон, фігурки - білі кола, сніжинки). Так клеїти буде набагато веселіше й цікавіше.
 
2. Аплікація - колаж
Виріжте картинки зі старих журналів, газет, листівок, коробок з-під дитячого харчування. Для основи візьміть білий картон або щільний аркуш паперу. Покажіть маляті, як наносити клей і перевертати картинку. Разом визначайте, з якої сторони потрібно наносити клей.
 
Дайте малюку можливість наклеїти картинки так, як він хоче, а потім можна скласти для нього казку про все те, що зображено на картині. Повірте, Ваша дитина буде у захваті.
 
До речі, якщо Ваша малюк добре володіє пензликом, замість клея-олівця можна використовувати ПВА.
 
3. Аплікація на готовому малюнку
Замість звичайного аркуша паперу можна запропонувати дитині прикрасити заздалегідь заготовлену основу. Наприклад, виріжте метелика з картону або щільного аркуша паперу, наріжте із двостороннього кольорового паперу геометричні фігури: кола, овали, квадрати й трикутники. Запропонуєте дитині наклеїти їх на метелика й зробити його крильця яскравими й гарними.
 
Клей можна наносити як на фігурки, так і прямо на основу. Робіть так, як зручніше дитині.
 
Ось декілька варіантів аплікацій для наймолодших:
акваріум - маля заселить його рибками та намалює водорості;
тарілочка, на яку наклеюються цукерки;
ялинка – її можна нарядити кульками, іграшками, і навіть мішурою з ниток;
яблуня - приклейте до неї жовті, червоні або зелені яблучка;
жираф, зебра - виріжте тваринку великого розміру, а маля приклеїть на неї плями або смужечки;
їжачок, що несе на собі яблучка й грибочки.
 
Готові аплікації
Зараз Ви можете знайти у продажу спеціальні книги, які містять в собі декілька аплікацій, що складаються із чорно-білого контуру казкового героя або тварини та кольорових деталей. 
Якщо дитина зовсім маленька і не може самостійно впоратися із завданням, допоможіть їй правильно прикласти картинку, притримуючи її ручки.
 
Займатися аплікацією подобається практично усім дітям. Не пошкодуйте Вашого часу на це захоплююче заняття, тим більше що воно є прекрасною основою для розвитку творчих навичок Вашої дитини.
 
3 березня, 2011 Анастасия Молокова
0 коментарів
Ваша скарга
 
 
Останні коментарі
клас я усі вправи зробила за 1 хв
екзотичні фрукти користь якщо правильно вживати
Корисна стаття з порадами на цю тему є у 1-ому номері україномовного психологічного журналу Експеримент http://spe.org.ua/experyment/
Зареєструйтесь або увійдіть