Корисні статті
Особливо для батьків

Чи потрібна взагалі соска-пустушка?

Категорія: Ми ростемо

У пустушки є свої захисники і противники, але багато малюків не можуть без неї обійтися. Так давати її дитині чи ні?

 
Для чого потрібна соска-пустушка?
З'являючись на світ, дитина нічого не вміє, і її зв'язок із зовнішнім світом тримається лише на вроджених рефлексах, один з яких смоктальний (у перші місяці життя це основний, домінуючий рефлекс). І тому смоктання для малюка не просто забава, але й акт, наповнений особливим, глибоким змістом. Смоктання грудей і тим більше пляшечки зі штучною сумішшю не може повною мірою задовольнити цей головний інстинкт. Ось тут і приходить на допомогу соска-пустушка. Крім того, батьки неспокійних дітей знають, який це чудовий заспокійливий та снодійний засіб. Більшості дітей досить просто посмоктати пустушку, щоб знайти душевний спокій і рівновагу, а також заснути.
 
Важливо пам'ятати, що пустушка не повинна бути постійним засобом для заспокоєння дитини. Набагато важливіше з'ясувати причини розладу малюка і шукати вирішення проблеми. Не слід зловживати пустушкою і давати її маляті, коли він спокійний і може обійтися без неї.
 
Коли соски-пустушки не можна використовувати ні в якому разі?
 
У перші тижні грудного вигодовування. Коли дитина вчиться смоктати груди, в його роті не повинно бути нічого, крім соска мами. Новонароджений має навчитися смоктати так, щоб отримувати більше молока. Дитина смокче пустушку інакше, не так як материнський сосок. Деякі новонароджені починають плутатися, якщо одночасно з грудьми їм дають пляшку з соскою або пустушку, тому що остання має вузьку основу і немовлятам не потрібно широко відкривати рот. В результаті вони смокчуть груди неправильно, жують соски, а це дуже поганий початок для грудного вигодовування.
 
Порада: не користуйтеся сосками-пустушками, доки немовля не навчився добре смоктати і доки Ви маєте багато молока. Якщо у Вас болять соски або Ви дуже втомилися, дайте дитині Ваш палець (або, ще краще, нехай це буде татів палець). Відчуття дотику шкіри до шкіри залишається, Ваш вказівний палець або мізинець тата, поміщені в рот дитини, краще зімітують смоктання грудей.
 
Як замінники годування. Соски-пустушки потрібні, щоб задовольняти потребу у смоктанні, а не для того, щоб затримувати або замінювати годування!
 
Основна небезпека, яку несе тривале смоктання пустушки - зміна в будові порожнини рота. Під час появи перших молочних зубів саме пустушка може послужити причиною неправильного формування прикусу і часто стає причиною дефектів дикції.
 
Лікарі також застерігають батьків від спокусливої ідеї змочувати пустушку в чому-небудь солодкому (соку, меді, варенні), щоб малюк швидше заспокоювався або засинав. Таким чином, у крихітки може виникнути залежність від певного смаку, що не тільки заважає відучити її від пустушки, але ще й сприяє розвитку карієсу.
 
Як вибрати пустушку і правильно нею користуватися?
Під час купівлі пустушки батьки повинні добре собі уявляти, які їх різновиди існують. Необхідно враховувати не тільки форму соски і матеріал, з якого вона зроблена, але також і її розмір (існують пустушки різних розмірів для дітей до шести місяців і після шести місяців) та ступінь надійності.
 
Бажано, щоб пустушка була зроблена з цільного шматка гуми або силікону або, принаймні, щоб її важко було розібрати, тому що маля може проковтнути частини соски. Також необхідна наявність дірочок на пластині основи, щоб дитині було легко дихати.
 
Силікон легко дезінфікувати, тому такі пустушки безпечніші. Крім того, це ще і дуже міцний матеріал - така пустушка прослужить довше. Гума ж може викликати діатез на щоках і губах, до неї краще пристає бруд. Однак, коли в малюка почнуть з'являтися зуби, жорсткий силікон може сприяти їх деформації.
 
Зубні лікарі рекомендують анатомічні пустушки (їх також називають ортопедичними, ортодонтальними, дентальними). Така соска плоска з тієї сторони, що прилягає до язика. Форма анатомічної соски відповідає будові ясен і надає менше впливу на їх будову. Часто можна помітити, що дитина смокче анатомічну соску навпаки, тобто плоскою стороною до піднебіння, а увігнутою стороною до язика. Це не шкідливо і не пошкоджує ясна. Таку соску можна смоктати будь-яким способом.
 
Пам'ятайте!
1. Перед першим вживанням прокип'ятіть соски та пляшечки кілька хвилин. Щоб уникнути ушкодження пляшок під час кип'ятіння, стежте за рівнем води над виробами. Кип'ятіння протягом 2-3 хвилин цілком достатньо для стирилізації виробу.
2. Ретельно промивайте і дезінфікуйте соски та пляшечки перед кожним використанням.
3. Пустушку потрібно регулярно оглядати і відразу ж викидати, виявивши ушкодження.
4. Не підв'язуйте пустушку за допомогою резинки. Використовуйте спеціальну стрічку або пластиковий ланцюжок.
5. Пустушку не можна довго тримати на сонці або близько до іншого джерела тепла.
6. Необхідно завести декілька сосок, щоб уникнути трагедії, у випадку, якщо загубиться єдина і улюблена.
7. Не давайте силіконові пустишки дітям із зубами, що прорізалися.
8. Соски з натурального латексу мають обмежений термін служби. Перевіряйте соски на наявність тріщин і розривів перед кожним вживанням і замінюйте латексні соски після 4-6 тижнів регулярного використання.
 
Коли і як відучити від пустушки?
Тут все залежить від ступеня залежності від пустушки. Смоктальний рефлекс починає згасати після шести місяців, у дитини з'являються інші сильні емоції. Саме час запропонувати їй нові цікаві та корисні розваги, а не затикати рот соскою до 1,5-2 років. Для відучення слід вибрати найбільш спокійний і стабільний період иття - адже малюк вперше буде розлучатися з предметом-другом.
 
Проте, якщо малюк і в два, і в три роки ніяк не хоче розлучитися з соскою або продовжує смоктати палець, не списуйте це на звичку і не відмовляйтеся від консультації психолога.
0 коментарів
Ваша скарга
 
 
Останні коментарі
клас я усі вправи зробила за 1 хв
екзотичні фрукти користь якщо правильно вживати
Корисна стаття з порадами на цю тему є у 1-ому номері україномовного психологічного журналу Експеримент http://spe.org.ua/experyment/
Зареєструйтесь або увійдіть