Корисні статті
Особливо для батьків

Хто не встиг, той і квач!

Категорія: Ми граємо

Гадаю, вам треба перш за все, щоб було весело, галасливо і можна було добре поганяти. Гра, про яку я вам сьогодні розповім, саме така. Та ви, може бути, і самі її знаєте - це квач.

Принаймні, ми з друзями називаємо її так, але цілком можливо, що саме за цими правилами грали ще ваші дідусі й бабусі, але за тих часів більш популярною була назва  «п'ятнашки». Навіть у книжці «Дитячі ігри та розваги» Г.Вагнера та К. Фрейєра, виданої ще в 1902 році, були описані такі самі правила, за якими граємо і ми сьогодні. Тож не так вже й важливо, як назвати,  головне, щоб було весело. А при грі в квача або п'ятнашки зазвичай нудно не буває. Тож як в цю гру грати? Слухайте Живчика та запам'ятовуйте.
      Найприємніше, що грати у квача треба на дворі, ну або хоча б у великій просторій кімнаті (підійде і шкільний коридор). І ще - тут немає обмежень у кількості граючих: якщо вас зібралося 4-5, вже можна грати, а там - що більше, то краще, хоч кілька десятків. Правила дуже прості: вибирається один «квач» (або «п'ятнашка»), задача якого - спіймати та «заплямувати» будь-кого з інших граючих, передавши таким чином звання квача. А вже тім треба бігати щосили та уважно слідкувати, до кого зараз перейшов цей статус, і від кого треба вшиватися. Взагалі-то, коли квач переходить до когось наступного, його ім'я голосно промовляється, але ж так легко забігатися та прослухати й попастися. Тож ясна річ, що кожний, кого заплямували, намагається вловити будь-кого і звільнитися від задач квача, а всі інші намагаються врятуватися від квача, водночас не вбігаючи далеко і піддразнюючи його. І так можна бігати аж до ночі, або поки не надоїсть.
     До речі, можна урізноманітнити цю гру, щоб було цікаво навіть якщо грати в неї кожного дня. Один з варіантів: квач з м'ячем. Правила ті ж самі, але плямувати треба не рукою, а м'ячиком. Тож квачу можна не наздоганяти жертву, а кидати в неї м'ячем, а всім іншим треба не просто втікати, а й увертатися від «магічної» іграшки. Ще існує «квач з передачею» - можна встигнути одразу ж відповісти квачу, що заплямував тебе, і втекти, тоді йому доведеться шукати собі нову жертву. Тут усім треба швидко реагувати та бути більш спритними, бо і квачу недостатньо просто заплямити когось, треба ще швиденько від цього нового квача збігти. Тож бачите, яка це непроста та корисна гра? Вона розвиває не тільки фізичні здібності, а й реакцію та стратегічне мислення. Отак і скажіть батькам, якщо вони почнуть раптом закидати, що не можна цілими днями бігати, як навіжені. Можете сказати, що це я, Живчик, порадив, мені вони довіряють.   

 

10 липня, 2008
0 коментарів
Ваша скарга
 
 
Останні коментарі
клас я усі вправи зробила за 1 хв
екзотичні фрукти користь якщо правильно вживати
Корисна стаття з порадами на цю тему є у 1-ому номері україномовного психологічного журналу Експеримент http://spe.org.ua/experyment/
Зареєструйтесь або увійдіть