Корисні статті
Особливо для батьків

Осінні картини

Категорія: Ми майструємо

Влітку природа балує нас великою кількістю кольорів та феєрверком відтінків. Не дивно, що нам не хочеться, щоб літо закінчувалося! Осіння пора – яскравий акорд перед зимою, палітра якої не настільки багата. Восени природа обдаровує нас чудовими яскравими фарбами, надихає на творчість.

В останні дні жовтня саме час вибратися на прогулянку в парк і зібрати гарні осінні листочки – які танцюють в повітрі та шарудять під ногами, – і створити осінні витвори мистецтва, які збережуть цю пишність.
Найцікавіше, що можна зробити з різнобарвоного осіннього листя, – це різні композиції та аплікації. Цей вид творчості розвиває фантазію та уяву малюка. У ньому образи можна створювати з готових форм, всього лише накладаючи їх одна на одну, а не вирізаючи їх з паперу. А кольорова палітра листопада перевершить найбільший набір кольорового паперу!

Для створення осінньої аплікації необхідно підготувати:

  • Різнобарвне осіннє листя (береза, вишня, клен тощо), а ще можна використовувати такі природні матеріали, як плоди горобини, кора дерев, засушені осінні квіти, трава
  • Кольоровий картон або щільний папір – будь-який за кольором і фактурою, навіть оксамитовый. Можна взяти білий аркуш цупкого паперу і створити фон за допомогою олівців або фарб
  • Клей ПВА (можна використовувати клей з крохмалю або гумовий клей)
  • Пензлик
  • Ножиці
  • Пінцет
  • Клейонку


Перед створенням аплікації листя потрібно підготувати: висушити його одним із двох способів.
Перший, всім відомий, спосіб – розкласти листя між сторінками старої книги чи журналу. На кожен листочок з обох боків потрібно покласти паперові серветки. Книгу з листочками потрібно покласти під прес і витримати кілька днів. Вже готові листочки можна зберігати в коробочці.
Другий експрес-спосіб – акуратно висушити листя праскою. Перед прасуванням листочки необхідно викласти на білий папір і накрити листом паперу або паперовою серветкою.

Перед тим як розпочати роботу варто застелити стіл клейонкою, щоб не забруднити його клеєм.

Наступний етап – підготовка основи картини. Фон може бути однокольоровим і багатобарвним (небо і вода, наприклад).

Також необхідно придумати сюжет аплікації і викласти його з листочків. Сюжет картини обмежується виключно фантазією. Листочки можна обрізати до потрібного розміру або форми.

Листя зручно брати і перевертати пінцетом. Сухе і ламке листя краще спочатку наклеювати на тонкий папір, акуратно вирізати й потім складати з нього картини-аплікації. Для таких робіт може знадобитися і крихта, тому зовсім сухе листя потрібно не викидати, а складати в коробочку. У процесі творчості кожна дрібниця може доповнити і прикрасити картину.

Дуже важливо навчити дітей обдумувати сюжет і планувати послідовність роботи. Прості композиції малюки можуть відразу складати як мозаїку: викладати з листочків зображення, розглядати, переміщати в пошуках кращого поєднання і потім виклеювати деталь за деталлю.

Більш складні композиції краще спочатку створити на окремому аркуші паперу, а потім частинами переносити на фон і приклеювати, починаючи з заднього плану і поступово переходячи до переднього. Іноді буває корисно, після складання картини з листя, обвести форму олівцем, прибрати листочки і наклеювати їх по черзі.

Для приклеювання листів на папір або картон можна використовувати клей ПВА. Наносити його потрібно дуже акуратно по всій поверхні листочка (зі зворотного боку, де краще виражені прожилки) або маленькими точками по краю та в середині.

Готові картини-аплікації потрібно накрити серветкою або будь-якою м'якою тканиною і витримати 10-20 годин під невеликим пресом.
Рамку для картини можна зробити з кори дерев або з листя кукурудзи.

Спробуємо разом створити чудову аплікіцію "Осінній пейзаж"

Для того, щоб створити цю чудову картину, необхідно лише виконати зазначені кроки. Проте наші рекомендації допоможуть вам зробити цю картину неперевершеною.

 Оберіть листочик, форма якого нагадує крону дерева. Прожилки - це стовбур та гілки. наклейте цей листочок на картон.

 

 

 

 

 

Зверху наклейте листочик, менший за формою та контрастний за кольором.

 

 

 

 

 

 

Додаємо маленькі листочки - вони будуть "висіти" на дереві та облітати з нього.

 

 

 

 

 

 

Підбираємо два листочка, схожі за формою і розміром, зрізаємо нижню (широку) частину з черешком

 

 

 

 

 

Викладаємо листочки зрізами встик і приклеюємо, зверху накладаємо вузенькі листочки

 

 

 

 

 Це дерево, яке відбивається у воді, ніби дивиться у дзеркало

 

 

 

 

 

 

Красива осіння аплікація готова!

0 коментарів
Ваша скарга
 
 
Останні коментарі
клас я усі вправи зробила за 1 хв
екзотичні фрукти користь якщо правильно вживати
Корисна стаття з порадами на цю тему є у 1-ому номері україномовного психологічного журналу Експеримент http://spe.org.ua/experyment/
Зареєструйтесь або увійдіть