Корисні статті
Особливо для батьків

Як навчити дитину їсти самостійно?

Категорія: Ми навчаємось

 

Дитина росте, розвивається, кожен день опановує абсолютно нові навички. Деяким речам вона може навчитися сама, але більшість все ж таки допомагає освоїти мама. У матусь виникають тисячі запитань, одним з яких є наступне: «Як навчити дитину їсти самостійно?» Ми спробуємо на нього відповісти.
 
Легше за все навчити дитину їсти самостійно тоді, коли у неї починає розвиватися координація «око-рука». Це відбувається приблизно у віці від 8 до 11 місяців. Якщо малюк намагається вхопитися за ложку під час їжі або імітує Вас, коли ви їсте, це означає, що він готовий освоїти новий корисний навик - їсти самостійно. Цілком ймовірно, що у дитини не вийде навчитися цьому до свого першого дня народження, тому не турбуйтеся, а запасіться терпінням і будьте готові допомогти.
 
Перед тим як безпосередньо приступити до навчання карапуза, підберіть для його маленької ручки спеціальну дитячу ложечку, мініатюрну і легку, щоб дитина без проблем могла її втримати у пальчиках, які ще не завжди слухаються свого господара.
 
Наступний крок - визначте потрібну консистенцію страви. Теоретично, маляті буде простіше, якщо в тарілці буде в'язка каша, а не овочеве пюре. З кашею у дитини з'являється більше шансів донести її до рота.
 
Посадіть дитину на стільчик для годування, поставте перед нею тарілку з кашею, вкладіть в ручку ложку. Ще одну ложку візьміть собі, щоб продемонструвати, що з нею потрібно робити. Діти швидше схоплюють, коли у них перед очима є приклад. Їжте з апетитом. Повірте, не встигнете Ви зробити й кількох рухів, як малюк потягнеться повторювати за Вами.
 
Підсуньте тарілку з їжею ближче до дитини, допоможіть зробити перші рухи. Вони будуть незграбними, проте самостійними. Ми ж цього добиваємося, чи не так? Не сваріть малюка, якщо він упустив їжу на підлогу. Але в обов'язковому порядку хваліть, коли у нього все буде виходити.
 
Переживаєте, що дитина після перших спроб залишиться голодною? Щоб цього не сталося, непомітно підгодовуйте малюка своєю ложкою, не заважаючи йому отримувати важливий життєвий досвід.
 
Після трапези підлога дуже брудна? Наступного разу підкладіть під стільчик сміттєвий пакет чи газети, тоді Ви витратите на прибирання менше часу. 
 
Щоб у дитини не виникло бажання розкидати кашку, не наповнюйте тарілку до верху, краще кладіть страву маленькими порціями. Карапуз почав грати ложкою? Відберіть у нього ложку і ще раз продемонструйте для чого вона призначена.
 
Успіхів Вам у навчанні!
0 коментарів
Ваша скарга
 
 
Останні коментарі
Корисна стаття з порадами на цю тему є у 1-ому номері україномовного психологічного журналу Експеримент http://spe.org.ua/experyment/
Добрый день хочу рассказать ужасную историю. Всегда любили и доверяли живчику. В очередной раз идя в цирк купили живчик, выпил муж, а через 2часа началась рвота, расстройствойсво и неимоверное жжение в желудке, я даже подумать не могла что это может быть из - за живчика, ведь раньше такого никогда небыло. Его вроде отпустило, живчик еще остался, меня мучала жажда и я выпила 1 стакан, все эти-же симптомы повторились и со мной, это было ужасно. Просто чудом я недала ЖИВЧИК своему 5 летниму сыну, мне даже подумать тяжело чем бы это могло закончится. Уважаемые производители, зачем вы травите людей и рекомендуете это детям, ведь это явно не детский напиток. Желаю вам испытать тод ад, через который прошла моя семья.
да ты прав просто супер
Зареєструйтесь або увійдіть